Engels
Deze categorie is langer dan 1 pagina. Vergeet dus niet onderop de pagina op volgende te klikken.
!
Klik hier

The Lord of the Rings. George Allen & Unwin, 1954-1955

De eerste druk!

The Fellowship of the Ring. George Allen & Unwin, 1954. Eerste druk, eerste impressie.

Origineel rood linnen (niet verkleurd, geen schade), lettering op de rug in goud. Nette inscriptie op het eerste schutblad (gedateerd in het jaar van publicatie). Schutbladen licht gevlekt, hoeken en rug licht gedeukt en licht versleten. Bovendste snee rood geverfd (zoals uitgegeven) en slechts licht verkleurd. Onderste snee licht gevlekt. Zit goed in zijn band. Met kaart. Stofomslag ontbreekt.

The Two Towers. George Allen & Unwin, 1954. Eerste druk, eerste impressie.

Origineel rood linnen (niet verkleurd, geen schade), lettering op de rug in goud. Rug boven en onder licht gedeukt. Voorsnede licht gevlekt. Bovenste hoek licht gedeukt. Achterste schutblad licht gevlekt. Bovenste snee rood geverfd (zoals uitgegeven) en slechts licht verkleurd. Zit goed in zijn band. Met kaart. Stofomslag ontbreekt.

The Return of the King. George Allen & Unwin, 1955. Eerste druk, eerste impressie.

Origineel rood linnen (niet verkleurd, geen schade), lettering op de rug in goud. Rug boven en onder licht gedeukt. Bovenste snee rood geverfd (zoals het hoort) en slechts licht verkleurd. Met kaart. Stofomslag in opmerkelijk goede conditie; geen schade, hoeken licht gekreukeld, rug licht verkleurd (zie foto).

Van deze klassieker uit de wereldliteratuur zijn slechts 3500 sets gedrukt en na 50 jaar zullen er minder over zijn. Nodeloos te zeggen dat de eerste druk zeer gezocht is. De aangeboden set is in zeer goede staat; scherp, zonder schade of vlekken. Jammer dat van deel 1 en 2 de stofomslagen ontbreken, maar daardoor is de set nu wel meer betaalbaar. Bij toonaangevende antiquaren in Londen ben je voor een set zo'n 70,000 euro kwijt. Deze kost minder dan de helft. Een kroonjuweel voor iedere collectie en een gezonde investering.

The Two Towers. George Allen & Unwin, 1954

Eerste druk!
Eerste druk, eerste impressie. Ingebonden (stofomslag ontbreekt) in rood linnen (niet verkleurd, geen schade). Belettering op rug in goud. Rug boven en onder licht gedeukt. Laatste schutblad licht gevlekt. Zit stevig in de band. Kaart aanwezig. Een scherp en net exemplaar.
Klik hier

The Return of the King. George Allen & Unwin, 1955

Eerste druk, tweede impressie. Ingebonden in rood linnen. Belettering op de rug in goud. Schutbladen licht verkleurd, boven- en onderkant rug licht gedeukt. Stofomslag wat versleten en verkleurd. Met kaart.*
Klik hier

The Lord of the Rings. HoughtonMifflin, 1954-1955

Eerste Amerikaanse druk!

Een set van drie ingebonden boeken, de allereerste Amerikaanse druk (first edition, first impression). De boeken zijn in uitstekende staat; geen schade of vlekken. Ruggen boven en onder licht gesleten en gedeukt. Zitten nog uitstekend in hun band.

Het stofomslag van deel 1 heeft lichte schade langs de randen en is licht gesleten aan de voorkant. Prijs weggeknipt.

Het stofomslag van deel 2 heeft lichte schade langs de randen en is licht gesleten aan de voorkant. Prijs weggeknipt.

Het stofomslag van deel 3 is de beste van de drie met alleen wat lichte schade langs de randen.

Een gezochte en zeldzame set, helemaal met alle drie de stofomslagen.*

The Lord of the Rings. George Allen & Unwin, 1956

Drie ingebonden boeken met stofomslagen. Deel 1 is de vijfde druk uit 1956, deel 2 de vierde druk uit 1956 en deel 3 de tweede druk uit 1955. Antiquarisch: zeer goede staat (stofomslagen wat gebruind, met name de ruggen. Stofomslagen aan de randen iets gerafeld. Van de rug van het stofomslag van The Fellowship ontbreekt de onderste 6.5 cm).*
Klik hier

The Lord of the Rings. George Allen & Unwin, 1965

Set van drie ingebonden boeken met stofomslagen. Deel 1 is de 15de druk uit 1966, deel 2 en 3 beide de 11de druk uit 1965 (maar de laatste twee hebben een stofomslag van de 11de druk). Antiquarisch: zeer goede staat (geen scheuren in de stofomslagen, hoeken wat gedeukt, wat bruine vlekjes in het papier).*
Klik hier

The Lord of the Rings. HoughtonMifflin, 1965

Set van drie ingebonden boeken met stofomslagen met een gevlekt patroon. Deel 1 is de 11de druk, deel 2 en 3 de 10de druk. Met zwarte foedraal. Antiquarische: zeer goede staat zonder beschadigingen.*

The Lord of the Rings. Ace, 1965

Eerste druk

Eerste druk. Set van drie pockets met omslagen van Gaugin. Deze waren illegaal door Ace uitgebracht (Tolkien had er geen toestemming voor gegeven en ontving geen royalties). Maar omdat ze zo goedkoop waren werd een groot en vooral jong publiek in Amerika bereikt. Het rumoer over deze illegale uitgave vergrootte Tolkien's naamsbekendheid. Het is deze set pockets die aan de basis van Tolkiens massale populariteit aan het einde van de jaren 60 staan. Antiquarisch: goede staat (boeken nog stevig in de band, zonder kreukels. Maar de ruggen zijn verbleekt).*

The Lord of the Rings. Ballantine, 1967

Set van 3 pockets met omslagen van Brem (Barbara Remington) met -uitzonderlijk genoeg- de slipcase met daarop het Brem-motief in z/w. De set is uit maart 1967. Antiquarisch: zeer goede staat (het foedraal is in goede staat, met name wat vuil).*

The Lord of the Rings. Ballantine, 1968

Set van 3 pockets met omslagen van Brem (Barbara Remington). 16de/15de/13de druk uit 1968. Antiquarisch: goede staat.*

The Lord of the Rings. George Allen & Unwin, 1970

Revised, second edition
Drie ingebonden boeken met stofomslagen. Dit is de vijfde druk van de tweede, bijgewerkte druk uit 1970. Antiquarisch: zeer goede staat.*

The Lord of the Rings. Ballantine, 1971

Set van 3 pockets met omslagen van Brem (Barbara Remington). 34stee/30ste/29ste druk uit 1971. Antiquarisch: zeer goede staat.*

The Lord of the Rings. One-volume editie, 1973

George Allen & Unwin, 1973. 13de druk. Het gehele boek in één paperback. Omslag van Pauline Baynes. Antiquarisch: goede staat (inscriptie op eerste schutblad, wat slijtage aan de randen, rug iets verbleekt).*

The Lord of the Rings. George Allen & Unwin, 1974

Drie ingebonden boeken; de 9de druk van de Tweede Editie. Op de stofomslagen een ringontwerp van Tolkien. Antiquarisch: zeer goede staat*

The Lord of the Rings. Unwin Paperbacks, 1974 (met foedraal)

Set van drie paperbacks met op de covers een ringontwerp van Tolkien. In een gedecoreerde, groene foedraal. Antiquarisch: goede staat.*

The Lord of the Rings. Unwin Books, 1974

George Allen & Unwin, 1974. 1e druk als Unwin Paperbacks. Set van drie paperbacks met omslagen van Tolkien. Antiquarisch: goede staat (rug TT verbleekt, inscriptie op binnenblad RotK).*

The Lord of the Rings. Unwin Books, 1974/75

George Allen & Unwin, 1974/1975. 2e druk als Unwin Paperbacks (deel 1 is de derde druk). Set van drie paperbacks met omslagen van Tolkien. Antiquarisch: goede staat (ruggen verbleekt).*

The Lord of the Rings. Unwin Books, 1975

Set van drie paperbacks met omslagen van Tolkien. Elk is de derde impressie uit 1975. Inclusief de papieren slipband om de drie boeken. Antiquarisch: goede staat (de ruggen wat verbleekt).*
Klik hier

The Lord of the Rings Special Edition. Ballantine, 1975

Drie grootformaat paperbacks in foedraal. Op omslagen en op het foedraal illustraties van Pauline Baynes. Dit is de vierde druk van de Ballantine uitgave. Antiquarisch: zeer goede staat (ongelezen. Foedraal wat slijtageplekken, ruggen recht, maar verbleekt. Tolkieniaanse ex-lbiris in eerste boek).*

The Lord of the Rings. George Allen & Unwin, 1978

Drie ingebonden boeken; de 10de, 9de en 9de druk van de Tweede Editie. Op de stofomslagen een ringontwerp van Tolkien. Antiquarisch: zeer goede staat (boeken wat stoffig en een watervlek op de bovensnee van deel 1). De stofomslagen zijn zeer helder en zonder schade.*

The Lord of the Rings. One-volume editie, 1978

George Allen & Unwin, 1978. 1e druk in de vorm als Unwin Paperback. Het gehele boek in één paperback. Omslag van Pauline Baynes. Antiquarisch: goede staat (stempel op binnenblad, wat slijtage aan de randen).*

The Lord of the Rings. One-volume editie. BCA, 1978

Book Club Association, 1978. 1e druk in de vorm. Het gehele boek in één ingebonden boek. Omslag van Pauline Baynes. Antiquarisch: zeer goede staat (rug stofomslag wat verbleekt).*

The Lord of the Rings 25th Anniversary Collection, 1979

Unwin Paperbacks, 1979
Set van drie pockets met op de omslagen een ringontwerp van Tolkien. In een zilver/zwart foedraal met een geïllustreerd boekje van 16 bladzijden over het jubileum. Antiquarisch: goede staat.*

The Lord of the Rings. Unwin Paperbacks, 1979

Alles-in-een paperback. Omslag genomen uit de Ralph Bakshi-tekenfilm. Antiquarisch: goede staat.*

The Lord of the Rings. Unwin Paperbacks, 1979

George Allen & Unwin. 3rd revised edition. 3 pockets. Omslagen van Tolkien.Antiquarisch: goede staat.*

The Lord of the Rings. One-volume editie, 1982

George Allen & Unwin, 1982. Unwin Paperback. Het gehele boek in één paperback. Omslag van Pauline Baynes. Antiquarisch: zeer goede staat (inscriptie op eerste schutblad).*

The Hobbit en The Lord of the Rings. Ballantine, 1983

Vier pockets in een foedraal. Omslagen van Darrell Sweet. Antiquarisch: goede staat.*

The Lord of the Rings. Unwin Paperbacks, 1983 (Baynes omslagen)

Drie pockets met omslagen van Pauline Baynes. Antiquarisch: goede staat.*
Middelste boek

The Fellowship of the Ring. Unwin Paperbacks, 1985

Pocket. Omslag van Pauline Baynes. Antiquarisch: goede staat.*
Linker boek

The Two Towers. Unwin Paperbacks, 1985

Pocket. Omslag van Pauline Baynes. Antiquarisch: goede staat.*

The Lord of the Rings. George Allen & Unwin, 1985

 

George Allen and Unwin., 1985. Tiende editie van de dundruk editie. Three volumes in one. Original black cloth with gilt titles and illustration to the front and spine, in publisher’s slipcase. A FINE copy of the book with very light fading of the spine, the boards remain clean and bright and the corners sharp. The contents are entirely complete with no loose or torn pages and no inscriptions or stamps. There are no creases to any of the pages and the binding remains square and tight. The original publisher’s slipcase is in one piece with wear to the edges as expected. A lovely complete example of the scarce India Paper edition.*

The Hobbit en The Lord of the Rings. HoughtonMifflin, 1988

Set van 4 paperbacks met omslagen van Alan Lee in een gedecoreerde foedraal.*
rechts afgebeeld

The Return of the King. 1986. Garland cover

Unwin Paperbacks, 1986. Herdruk. Omslag van Roger Garland. Antiquarisch: goede staat.*

The Lord of the Rings. HoughtonMiffline, 1993

27ste druk in drie ingebonden boeken in een foedraal. Omslagen en foedraal geïllustreerd door Alan Lee. Antiquarisch: nieuwstaat.*

The Lord of the Rings. HarperCollins, 1991

1e druk. Enkel ingebonden boek met het gehele werk. Omslag van John Howe (Gandalf loopt door de regen). Antiquarisch: zeer goede staat (rug stofomslag wat bruin, stempel op schutblad).*

The Lord of the Rings. HarperCollins, 1995

Eén paperback met het gehele werk. Omslag van John Howe (Gandalf loopt door de regen). Antiquarisch: goede staat (wat kreukels in het omslag)*

The Lord of the Rings. HarperCollins, 1994

Enkel ingebonden boek met het gehele werk. Omslag van John Howe (Gandalf loopt door de regen). Antiquarisch: zeer goede staat (rug stofomslag verbleekt).*
Klik hier

The Lord of the Ring. SF Book Club, 1994

Enkele ingebonden boek, door HoughtonMifflin uitgegeven voor de Science Fiction Book Club. Omslag van Donato. In de Tolkienwinkel is ook de bijpassende uitgave van The Hobbit verkrijgbaar.*

The Lord of the Rings. Quality Paperback Book Club, 1995

Set van drie paperbacks, met omslagen van Beards/Elias. Elk deel heeft een uitvouwbare kaart. De boeken zijn nieuw, maar ze hebben wat deukjes in de hoeken, wat enige vraagtekens zet bij de term "quality paperback"... De delen zijn ook los te koop voor 14,95 euro.*

The Lord of the Rings. HoughtonMifflin, 1997

Set van drie paperbacks met stofomslagen, ontworpen door Alan Lee.